Overslaan en naar de inhoud gaan
burgemeester Peter Reekmans en de voorzitter van de cultuur- en erfgoedraad Ronny Laermans tijdens de interactieve tentoonstelling over WO I

Het gemeentebestuur organiseert in samenwerking met de gemeentelijke cultuur- en erfgoedraad Glabbeek Herdenkt het einde van de Tweede Wereldoorlog 75 jaar geleden. Burgemeester Peter Reekmans: “Tijdens de oorlogsjaren 1940-1945 werd ook onze gemeente getroffen door heel wat oorlogsleed. Uit respect voor alle soldaten en burgers die toen vochten en omkwamen voor de vrijheden die wij vandaag kennen organiseren we in 2020 opnieuw een uitgebreid herdenkingsweekend met een interactieve tentoonstelling op vrijdag 8, zaterdag 9, zondag 10 en maandag 11 mei 2020 in de gemeentelijke evenementenhal Hangaar 44. Ook onze scholen, defensie, de Heemkundige Kring, het oorlogsmuseum van Meensel-Kiezegem, het museum van het Belgisch verzet uit Tielt-Winge en de ambassades van onze buitenlandse bevrijders uitgebreid betrekken in deze prestigieuze organisatie.”

Voorzitter van de cultuur- en erfgoedraad Ronny Laermans: “Op deze tentoonstelling exposeren we heel wat verhalen zoals de 4 vliegtuigcrashes in onze gemeente, de moord op 3 jonge weerstanders, het hulpvliegveld 16 in Attenrode-Wever, razzia’s door de Duitsers, Engelse soldaten in ons dorp, soldaten van bij ons, het verzet uit onze dorpen, de vliegende bommen … tot de bevrijding van ons dorp. Voor deze interactieve tentoonstelling gaan we als cultuur- en erfgoedraad intens samenwerken met onze lokale toneelverenigingen die met filmpjes meerdere ooggetuigen hun verhaal terug tot leven brengen, zoals we in 2018 al deden met een interactieve tentoonstelling over WO I. We laten in deze filmpjes onder andere dorpsdokter Homans, weerstanders en soldaten uit ons dorp en een Britse piloot aan het woord. En op de tentoonstelling wordt ook opnieuw het opgegraven vliegtuigwrak van de gecrashte bommenwerper Lancaster NN775 opnieuw tentoongesteld. Onze gemeente had jaren een sterke band met defensie, daarom brengen we in de voormalige legerloods Hangaar 44 ook het leven op de militaire domeinen in Glabbeek tussen 1955 en 1989 uitgebreid in beeld. In 2020 gaan we van start met deze prestigieuze interactieve tentoonstelling, maar ook de komende jaren tot 2025 organiseert de cultuur- en erfgoedraad jaarlijks een herdenkingsmoment met onder andere een herdenkingsconcert, een filmvoorstelling over de Lancaster NN775, een theaterwandeling, …”

Foto: burgemeester Peter Reekmans en de voorzitter van de cultuur- en erfgoedraad Ronny Laermans tijdens de interactieve tentoonstelling over WO I