Overslaan en naar de inhoud gaan
De bevrijding en het verzet in ons dorp

Op 11 november 2021 organiseert de gemeente Glabbeek met Glabbeek Herdenkt opnieuw traditioneel de bloemenhulde aan de oorlogsmonumenten en om 9u30 een muzikaal omkaderde herdenkingsviering in de kerk van Kapellen. Om 10u30 volgt er dan in het parochiecentrum van Kapellen een lezing.

Tijdens deze lezing gaat Jo Peeters, conservator van het verzetsmuseum in Tielt-Winge met beeldmateriaal dieper in op de bevrijding van ons dorp op 7 september 1944 en de laatste periode van WO II waar het verzet tegen de Duitse bezetter in onze regio zwaar getroffen werd. De verzetsstrijders in onze streek hadden hun vaste smokkelroutes, zij transporteerden tijdens de Duitse bezetting via deze smokkelroutes o.a. wapens, springstof, rantsoenbonnen en documenten. Een van deze smokkelroutes was de “zwarte route”, die langs de spoorlijn van de zwarte tram via Glabbeek liep. Daarnaast ontdek je tijdens de lezing meer over onder andere de sluikdrukpers in Bunsbeek en hoe oud-veldwachter Louis Degeest (1919-2002) uit Glabbeek met zijn verzetsactiviteiten heel wat mensen hielp tijdens WO II.