Overslaan en naar de inhoud gaan
Gemeente Glabbeek ging van start met renovatie van de beschermde kerk van  Zuurbemde

De voorbije dagen ging de aannemer in opdracht van de gemeente Glabbeek van start met de renovatie van de beschermde Sint-Catharinakerk en kerkhofmuur in Zuurbemde. De restauratie van de kerk en kerhofmuur heeft een kostprijs van ruim 900.000 euro. Maar het gemeentebestuur kan voor de financiering hiervan beroep doen op maar liefst 720.000 euro Vlaamse subsidies via het Vlaams Agentschap Onroerend Erfgoed.

Schepen Tom Struys (Dorpspartij) “De sacramentstoren van de Sint-Catharina Zuurbemde werd gebouwd tussen 1555 en 1557 en ook het koor en de kruisbeuk dateren uit de 16de eeuw. In 1857 werd aan de zuidzijde een sacristie aangebouwd en het schip en de toren zijn neogotisch en in 1863-1864 gebouwd. Glabbeek is nu eenmaal een kerkendorp dat letterlijk ontstaan is in de verschillende deelgemeenten rond de kerktoren. Het conserveren van kerkelijk erfgoed heeft voor het huidig gemeentebestuur niets te maken met al dan niet gelovig of niet-gelovig zijn. Wij investeren als gemeentebestuur bewust in het conserveren van heel wat waardevolle gebouwen in onze gemeenten en met de restauratie van deze beschermde kerk in Zuurbemde zorgen we dat we hiervoor alweer een fors bedrag aan Vlaamse erfgoedsubsidies naar ons dorp halen. Want laten we eerlijk zijn, zonder deze  erfgoedsubsidies zouden we als kleine gemeente deze forse investeringen in ons kerkelijk erfgoed niet kunnen realiseren. De werken aan de kerk en kerkhofmuur in Zuurbemde gingen de voorbije dagen van start.”