Overslaan en naar de inhoud gaan
Gemeente Glabbeek gaat alle oud strijders en slachtoffers uit WO I en WO II een nieuwe herdenkingsplaats op elk kerkhof geven

De gemeente Glabbeek besliste recent om op de begraafplaatsen van elke deelgemeente een troostmuur in te richten met de foto’s van alle oude graven waarvan de grafconcessie niet meer verlengd worden, vaak wegens het ontbreken van nog een directe familie. Maar ook de burgerslachtoffers en oud strijders van ons dorp uit WO I en WO II gaan we op deze troostmuren een definitieve herdenkingsplaats geven. Sinds 2013 zijn de graven van alle oud strijders in Glabbeek levenslang beschermd, maar we stelden vast dat er de jaren voorheen ook op onze kerkhoven heel wat graven van oud strijders verdwenen omdat ze niet beschermd waren. Burgemeester Peter Reekmans (Dorpspartij): “We stellen vast dat er voor 2013 toen de Dorpspartijmeerderheid alle graven van oud strijders levenslang beschermde er onder vorige gemeentebesturen wel heel wat graven van oud strijders op de kerkhoven in Glabbeek verdwenen zijn omdat de grafconcessie niet verlengd werd door familie en hierdoor door de gemeente destijds deze graven geruimd werden. Maar we merkten ook dat op de oorlogsmonumenten in onze gemeente niet alle namen van de slachtoffers staan en dat vooral de oud strijders die de oorlogen overleefden gewoon nergens vermeld worden. De komende periode gaan we beroep doen op de expertise van de Heemkundige Kring om in elke deelgemeente de oud strijders en burgerslachtoffers uit onze dorpen tijdens WO I en WO II op te lijsten om hun namen een definitieve herdenkingsplaats te geven op de nieuwe troostmuren van al onze begraafplaatsen. We bekijken ook nog om met een QR-code duiding te geven over al deze slachtoffers voor bezoekers van de kerkhoven. Voor ons als gemeentebestuur gaat het herdenken van onze oorlogsslachtoffers met deze initiatieven veel verder dan enkel op 11 november een bloemenkrans aan de monumenten te leggen. Uit een vorm van immens respect geven we al deze lokale helden binnenkort een definitieve herdenkingsplaats op de kerkhoven in de deelgemeenten. Ook voor Leonard Reynaerts die als vrijwilliger van het Rode Kruis heel wat soldaten die sneuvelden tijdens WO I een waardige laatste rustplaats gaf, gaan we een herdenkingsbord plaatsen naast het kunstwerk dat we ter ere van hem plaatsen aan de pastorij in Bunsbeek, zodat iedereen duiding krijgt wie hij was en wat hij deed.”