Overslaan en naar de inhoud gaan
Nieuw boek over rijke dorpsgeschiedenis van Glabbeek verschijnt op 11 november

Op 11 november 2023 om 10u30 gaat in het parochiecentrum van Bunsbeek de boekvoorstelling door van de nieuwe gemeentelijke erfgoedpublicatie “Glabbeek doorheen de eeuwen”. Dit nieuw boek van ruim 70 pagina’s werd geschreven en samengesteld door burgemeester Peter Reekmans in samenwerking met Edmond Denruyter, de voorzitter van de Heemkundige Kring Glabbeek. Heel wat verhalen en uniek beeldmateriaal over de geschiedenis van onze deelgemeenten van de middeleeuwen tot vandaag komen erin aan bod. Met Glabbeek Herdenkt brengen we verhalen van ons dorp in de kijker, we huldigden ook heel wat (vergeten) lokale helden en we zijn één van de eerste gemeentebesturen die alle graven van oorlogsslachtoffers op onze kerkhoven levenslang beschermen. Ons dorp werd door de opgraving van de neergestorte Britse bommenwerper en de berging van alle slachtoffers in 2016 zelfs wereldnieuws. Maar ook onze gemeentelijke erfgoedsite, tentoonstellingen en erfgoedpublicaties zijn uitermate belangrijk om onze dorpsgeschiedenis te kunnen laten verder leven bij de huidige en toekomstige generaties.

Burgemeester Peter Reekmans: “Onder Dorpspartijbeleid investeren we intussen al ruim 10 jaar fors in heel wat herinneringseducatie zodat de verhalen van onze voorouders zullen blijven verder leven bij onze nakomelingen. Deze nieuwe gemeentelijke erfgoedpublicatie wordt daarom kosteloos ter beschikking gesteld aan alle geïnteresseerde inwoners en de leerlingen van onze lagere scholen. Uiteraard kruipt in het schrijven en ontwerpen van een boek enorm veel tijd en werk, maar vanuit mijn bevoegdheid erfgoed en vooral door mijn passie voor de geschiedenis van mijn geboortedorp is het intussen een echte hobby geworden. Dankzij een intense samenwerking met de Heemkundige Kring slagen we er als gemeente vandaag meer dan ooit in om onze geschiedenis maximaal te kunnen delen met alle inwoners. Iedereen is welkom op de boekvoorstelling op 11 november of kan vanaf 13 november een exemplaar kosteloos komen afhalen in de gemeentelijke bibliotheek.”